Vysočina - Great place for filmmakers

Princezna zakletá v čase - tisková zpráva

foto princeznaNová česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase v první ukázce
Již jen čtyři měsíce zbývají do premiéry fantasy pohádky Princezna zakletá v čase režiséra Petra Kubíka a producenta Viktora Krištofa, podepsaného například i pod velkofilmem Jan Žižka.

 

Do hlavních rolí obsadili Elišku Křenkovou, Marka Lamboru a slovenskou herečku Natalii Germani, pro kterou jde o první výraznou roli v českém filmu. Nyní se pohádka představuje v prvním teaseru.


„Řada fantasy prvků, více akce a dobrodružných scén, než bývá v klasických českých pohádkách zvykem", říká producent Viktor Krištof k pohádkovému příběhu o princezně Elleně, která uvízne v jednom stále se opakujícím dni a musí prolomit kletbu, kterou na ní uvrhla čarodějnice Murien. V tom jí má pomoci princ Jan z Calderonu, který se s princeznou Ellenou zná už od dětství. Jediným způsobem, jakým lze kletbu zlomit, je probuzení Elleniny lásky k Janovi, v čemž mu pomáhá i dvorní alchymista Archivald, který nad ní v dětství pronesl své ochranné kouzlo a do ruky jí vtiskl mocnou runu času.
„Jen taková láska, která je silnější než strach z vlastní smrti, dokáže zlomit i tu nejsilnější kletbu."
Zda se podaří Janovi získat srdce Elleny a společným úsilím zlomit prokletí zlé Murien se diváci budou moci přesvědčit v březnu 2020, kdy vstoupí film do českých kin. V dalších výrazných rolích se představí Roman Zach, Marti Písařík, Veronika Freimanová, Simona Zmrzlá, Martin Dejdar či Jan Révai.
„Žánrově se pohybujeme na hraně mezi klasickou českou pohádkou a fantasy příběhem, jak jej známe ze zahraničních produkcí. Štáb natáčel v průběhu tohoto roku na Vysočině, ve Středočeském a Olomouckém kraji. Mezi hlavní lokace patří hrad Bouzov, Památník národního odposlechu, zámek Sobotín a hrad Točník", říká režisér Petr Kubík.
Distributorem filmu je Bohemia Motion Pictures. Další podrobnosti, fotografie a ukázky film najdou zájemci postupně na facebookovém profilu https://www.facebook.com/ZakletaPrincezna/.