Vysočina - Great place for filmmakers

Natáčení seriálu Dáma a král

Staženo 14.12.2018 316V roce 2018 probíhalo na Samotě Křemen natáčení několika epizod detektivního seriálu Dáma a Král, který byl vysílán televizí Nova a ve kterém vystupovali jako hlavní postavy herci Tereza Hofová, Jan Cina, Michal Dalecký, Miroslav Donutil a Eva Holubová.

Chalupa a její okolí posloužily natáčení scén v interiéru i exteriéru a dále jako zázemí štábu při natáčení dalších scén v Lipnici nad Sázavou, která je od Samoty Křemen vzdálena pouhé 2 kilometry. Filmaři zde ocenili zejména vhodnost místa pro natáčení, ale i klid a prostor pro zázemí jejich práce. Během roku 2018 navštívili Samotu Křemen celkem třikrát a to i v zimním období na přelomu listopadu a prosince.

V seriálu usedlost figuruje jako dům, kde hlavní protagonistka Lenka Braunová (Tereza Hofová) vyrůstala a který nyní její matka (Eva Holubová) prodává. Shodou okolností jej kupuje Lenčin společník v advokátní firmě Rudolf Černý (Miroslav Donutil), který plánuje stáhnout se do ústraní a užívat si klidu ve zdejší malebné přírodě, což se mu ne tak úplně vydaří.
Nejvíce scén ze Samoty Křemen a jejího okolí se objevuje v 6. epizodě druhé série s názvem "Vesničko má vražedná".

Staženo 14.12.2018 526Staženo 14.12.2018 312

 

 

 

 

 

Štáb se vrátí na "místo činu" i letos a my Vás o tom budeme informovat.