Vysočina - Great place for filmmakers

Filmaři poznávali Vysočinu

filmari-poznavali-vysocinuZajímavé lokace Vysočiny měli v hledáčku v polovině října filmoví profesionálové – lokační manažeři, fotografové, producenti a další. Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission pořádala dvoudenní location tour s cílem představit Vysočinu jako filmovou destinaci, ukázat její krásy a připomenout činnost Vysočina Film Office.


„Cílem regionální filmové kanceláře Kraje Vysočina, která od roku 2017 působí pod krajskou destinační společností Vysočina Tourism, je ukázat, že Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou nejen pro české, ale i zahraniční filmové producenty, a filmové fanoušky inspirovat k návštěvě zajímavých filmových míst," vysvětluje Michaela Králová z Vysočina Film Office.

Jednou z aktivit byla právě pořádaná location tour. Její účastníci se vydali po stopách zámecké architektury ve Žďáře nad Sázavou, prostřednictvím Michalova statku v Pohledi na Havlíčkobrodsku se vrátili do 19. století, objevili krásy Chateau Herálec, zavítali na zámek v Brtnici a navštívili sklárnu v Karlově. Nasávali atmosféru židovských zákoutí Třebíče, navštívili baziliku sv. Prokopa v Třebíči, v Jihlavě probádali druhý nejrozsáhlejší komplex podzemních chodeb v Česku a své putování po „filmové" Vysočině zakončili v Želivě prohlídkou areálu kláštera i místního pivovaru.