Vysočina - Great place for filmmakers

Na Vysočině minulý rok natáčela Toulavá kamera či Loskuták na výletě

Televizní štáby zavítaly na Vysočinu v minulém roce hned několikrát. V televizních pořadech jste se mohli dozvědět o turistických lokalitách u nás na Vysočině a bylo vám představeno také téma tohoto roku - Vysočina sklářská

Jako první na Vysočinu zavítal televizní štáb Novy s pořadem Loskuták na Výletě. V tomto pořadu Petr Rychlý představil jihlavské podzemí, klášter Želiv, Křemešník nebo také hrad Roštejn. Mimo jiné zavítal se štábem také do sklárny v Karlově, kde ukázal divákům místní sklárnu, ve které si můžete sami vytvořit skleněný výrobek.

Dalším v pořadí byla Toulavá kamera, která představila sklářství na Vysočině. Představila divákům oblast pod Čtyřmi palicemi a vydala se po stopách sklářů až do huti v Milovech, kde ukázala skelmistrovský dům a v něm nacházající se sbírku historického milovského skla.

Dále v pořadu Snídaně s Novou se štáb vydal do Police, která je nejjižnější obcí Kraje Vysočina. V Polici byl představen zámek se svojí expozicí RAF, muzeum Waldemara Matušky a také byla představena expozice historických motocyklů.  V reportáži byla také uvedena barokní židovská synagoga společně s židovským hřbitovem.

- Vysočina Film Office -

009 Hrad Police

Zámek Police (archiv Vysočina Tourism)