Andělská tvář

Drama / Romantický

Česko, 2001, 118 min

Francie, polovina 19. století. Kostelní zvony bijí na poplach, hoří klášter. Ve zmatku, který nastal, zahlédne náhodný jezdec dívku v okně prvního patra. Oheň jí odřízl cestu a tak bez váhání skočí do nabídnuté náruče. Tvář svého zachránce ani nezná. Scény z filmu byly natáčeny i na zámku v Jaroměřici nad Rokytnou. V hlavních rolích se představila Michaela Kuklová po boku s filmovými nevlastními bratry Filipem Blažkem a Jiřím Pomeje. Romantické drama se natáčelo nejen v interiérech zámku, ale i v zámeckých zahradách francouzského typu. Interiéry zámku jsou k vidění například ve scénách, kdy dochází u soudu k obžalobě Charlotty, která je obviněna z intrikářstřví a vraždy.

Režie: Zdeněk Troška

Scénář: Hana Marie Körnerová, Zdeněk Troška

Kamera: Jaroslav Brabec

Hudba: Petr Malásek

Herci: Michaela Kuklová, Filip Blažek, Jiří Pomeje, Naďa Konvalinková, Miriam Kantorková, Jitka Ježková, Květa Fialová, Josef Vinklář, Marek Vašut, Jan Přeučil, Jiří Krampol, Otakar Brousek st., Emília Vášáryová, Stanislav Fišer, Alena Vránová, Dana Morávková, Hana Křížková, Gabriela Hyrmanová, Rudolf Kubík, Pavel Skřípal, Bára Fišerová, Petr Hanuš, Dana Syslová

Lokace: Zámek Jaroměřice nad Rokytnou


CSFD

 

Máte zájem natáčet na Vysočině?

Vyplňte své jméno.
Vyplňte svůj e-mail.
Nesprávný formát
Napište svůj dotaz či zprávu.
Nesprávný formát

* takto označená pole jsou povinná

Pomáháme filmařům

Hlavním úkolem Vysočina Film Office je zpracovávání poptávky a dotazů ze strany filmových tvůrců a propagace Vysočiny jako film friendly. Jsme prostředníkem mezi filmaři a regionálními partnery a svojí činností cílíme na zlepšení podmínek pro natáčení na Vysočině. Pro filmaře jsme spolehlivým kontaktním místem a vstupní branou na Vysočinu.
Více
Vysočina - ráj filmařů!
Nahoru