Aktuálně

Filmový štáb obsadil zámek v Telči

V minulém týdnu obsadil filmový štáb zámek v Telči. Na zámku se to hemžilo jak v mraveništi. Scénárista, producent, herci, kostyméři a maskéři pracovali na tom, aby vše fungovalo. Komparz byl vybrán z místního lidu a měl mnoho členů.

Ptáte se, jaký film se zde natáčel? Jedná se o americký snímek jménem Devil.
Sledujte nás a dozvíte se více

IMG 6311

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vysočina na filmovém festivalu ve Zlíně

Dnešním dnem startuje již 59.ročník Zlín Film Festival a Vy si můžete v prvním vydání magazínu Zlínská festivalová revue přečíst článek o Vysočině a jejím filmovém roce, stejně jako o úspěších Vysočina Film Office.

Celý článek najdete zde.

Filmu Zdar :)

noviny

 

Staň se součástí filmového natáčení v Telči

fb

Chcete si zahrát v Americkém filmu Devil? Tak neváhejte a přijďte na komparz do Telče.

Ten se koná ve dnech 8.-9.5.2019 v Univerzitním centru  v Telči.

Číst více...

Napsali o nás...

newsletterV jarním čísle Film friendly newsletteru se dočtete také o naší filmové kanceláři.

Tento rok se promění náš region na Vysočinu filmovou.

Těšit se můžete na mnoho aktivit spojených s filmovou tématikou. Zavedeme Vás na místa, kde se proháněly filmařské štáby a natáčely slavné filmy.

Číst více...

Klapka, filmová Vysočina poprvé

keškyVysočina se v letošním roce ponese ve filmovém duchu.

Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích nebo pohádky Čertí brko a Anděl Páně, aj. S tímto tématem je spojena i turistická hra KLAPKA, filmová Vysočina poprvé. Filmový cestovatelský pas bude k dispozici od 1. dubna 2019 ve všech TIC Kraje Vysočina a na pokladnách uvedených herních.

Číst více...

Vysočina Filmová 2019

thumb 2019-1-17-40763Rok 2019 je v našem kraji rokem Filmové Vysočiny. Zahájení proběhlo první den Mezinárodního veletrhu REGIONTOUR v Brně. Téma slavnostně odstartovali s klapkou v ruce hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a náměstkyně hejtmana pro oblast cestovního ruchu Jana Fischerová.

Turistickou sezónu zahájíme rodinnou hrou po filmařských lokací, která se jmenuje KLAPKA, filmová Vysočina poprvé. Potkáme se také na mnoha akcích v Kraji Vysočina, jež budou úzce spjaté s filmem.

Číst více...

Vysočina - kraj pohádek

IMG 4411Kraj Vysočina se těší filmařské oblibě. Na konci ledna se uskutečnila filmařská obhlídka zajímavé lokace na Vysočině. Účastnili se jí nejen členové filmového štábu - režisér Petr Kubík, producent Viktor Krištof, kameraman Martin Šácha, ale i starosta obce Zdeněk Rafaj. Rádi bychom Vám místo, kde se bude v průběhu tohoto roku pohádková komedie natáčet, představili, ale budeme Vás ještě chvíli napínat.

Sledujte naše webové stránky, kde Vám prozradíme bližší informace o filmařském dění na Vysočině.

 

Premiéra pohádky Čertí brko

čertí brkoPremiéra pohádky Čertí brko se blíží. Již za několik dní spatří světlo filmového světa, v kinech ji můžete spatřit už tento čtvrtek 29. listopadu. Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle, kde jsou přestupky, nepravosti a hříchy zapisovány spravedlivě a neomylně kouzelným Čertím brkem.

Číst více...

Filmaři poznávali Vysočinu

filmari-poznavali-vysocinuZajímavé lokace Vysočiny měli v hledáčku v polovině října filmoví profesionálové – lokační manažeři, fotografové, producenti a další. Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission pořádala dvoudenní location tour s cílem představit Vysočinu jako filmovou destinaci, ukázat její krásy a připomenout činnost Vysočina Film Office.

Číst více...

START FILM zahájí Ondřej Havelka. V Bystřici uvede svého Hastrmana

Třetí ročník festivalu studentské tvorby START FILM se blíží, a tak je nejvyšší čas naplánovat si výlet do Bystřice nad Pernštejnem na některé z festivalových projekcí, na něž organizátoři akce zvou také širokou veřejnost. A že je z čeho vybírat! Na své si přijdou jak milovníci oddechového letního kina, tak i zarytí příznivci filmového umění. A jaké jsou ty nejžhavější programové tipy?

Číst více...

Štáb seriálu Cyklotoulky natáčel na Vysočině

VysoCyklotoulky 3čina bude mít vlastní díl populárního cykloseriálu Cyklotoulky. Už v září ho budete moci vidět na ČT SPORT a získat tak tipy, kam se na kole po Vysočině vydat. Štáb seriálu a sympatičtí průvodci Eva Brodnianská a Stanislav Bartůšek natáčeli v našem kraji tento týden. Samozřejmě s sebou přivezli kola, aby se mohli připojit k průvodci Tomáši Čihákovi, řediteli Vysočina Tourism.

Číst více...

Lokace: Historická budova říše Fábula v Kamenici nad Lipou

Poh foto_Josef_Böhm_SKRIATOK_16ádková říše Fábula funguje v Kamenici nad Lipou od roku 2011. Budova, ve které má dnes zábavní centrum své sídlo, sloužila dříve k několika různým účelům. Od roku 1925 tady sídlil Okresní soud s vězeňským dvorem, budovy cel jsou dodnes zachovány v prostorách restaurace. Na původních dveřích zůstaly otvory pro kontrolu vězně i držák na podávání jídla. Ve zdi nad každou celou je světlík, který přinášel vězňům alespoň minimum světla. Ti mohli opustit celu do vycházkového dvora, do prostoru dnešní restaurace u Bambitky.

Číst více...

Pomáháme filmařům

Hlavním úkolem Vysočina Film Office je zpracovávání poptávky a dotazů ze strany filmových tvůrců a propagace Vysočiny jako film friendly. Jsme prostředníkem mezi filmaři a regionálními partnery a svojí činností cílíme na zlepšení podmínek pro natáčení na Vysočině. Pro filmaře jsme spolehlivým kontaktním místem a vstupní branou na Vysočinu.
Více
Vysočina - ráj filmařů!
Nahoru