Aktuálně

Premiéra pohádky Čertí brko

čertí brkoPremiéra pohádky Čertí brko se blíží. Již za několik dní spatří světlo filmového světa, v kinech ji můžete spatřit už tento čtvrtek 29. listopadu. Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle, kde jsou přestupky, nepravosti a hříchy zapisovány spravedlivě a neomylně kouzelným Čertím brkem.

Číst více...

Filmaři poznávali Vysočinu

filmari-poznavali-vysocinuZajímavé lokace Vysočiny měli v hledáčku v polovině října filmoví profesionálové – lokační manažeři, fotografové, producenti a další. Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission pořádala dvoudenní location tour s cílem představit Vysočinu jako filmovou destinaci, ukázat její krásy a připomenout činnost Vysočina Film Office.

Číst více...

START FILM zahájí Ondřej Havelka. V Bystřici uvede svého Hastrmana

Třetí ročník festivalu studentské tvorby START FILM se blíží, a tak je nejvyšší čas naplánovat si výlet do Bystřice nad Pernštejnem na některé z festivalových projekcí, na něž organizátoři akce zvou také širokou veřejnost. A že je z čeho vybírat! Na své si přijdou jak milovníci oddechového letního kina, tak i zarytí příznivci filmového umění. A jaké jsou ty nejžhavější programové tipy?

Číst více...

Štáb seriálu Cyklotoulky natáčel na Vysočině

Vysočina bude mít vlastní díl populárního cykloseriálu Cyklotoulky. Už v září ho budete moci vidět na ČT SPORT a získat tak tipy, kam se na kole po Vysočině vydat. Štáb seriálu a sympatičtí průvodci Eva Brodnianská a Stanislav Bartůšek natáčeli v našem kraji tento týden. Samozřejmě s sebou přivezli kola, aby se mohli připojit k průvodci Tomáši Čihákovi, řediteli Vysočina Tourism.

Číst více...

Lokace: Historická budova říše Fábula v Kamenici nad Lipou

Pohádková říše Fábula funguje v Kamenici nad Lipou od roku 2011. Budova, ve které má dnes zábavní centrum své sídlo, sloužila dříve k několika různým účelům. Od roku 1925 tady sídlil Okresní soud s vězeňským dvorem, budovy cel jsou dodnes zachovány v prostorách restaurace. Na původních dveřích zůstaly otvory pro kontrolu vězně i držák na podávání jídla. Ve zdi nad každou celou je světlík, který přinášel vězňům alespoň minimum světla. Ti mohli opustit celu do vycházkového dvora, do prostoru dnešní restaurace u Bambitky.

Číst více...

Před 45 lety se v Humpolci točilo Údolí krásných žab. Připomenou ho Plavci

Skupina Plavci se po 45 letech vrací na místo, kde tvořila koncertní scény do filmu Údolí krásných žab. Zahráli si v roce 1973 v příběhu o zamilované dospívající dívce. Záběry vznikaly na koupališti v Humpolci, tam si také výročí připomenou. Film byl v době vzniku jedním z nejnavštěvovanějších. Celý článek si můžete přečíst tady.

 

plavci

Mezinárodní festival dokumentárních filmů odstartoval!

festival-PAV10 2Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je největším festivalem věnovaným autorskému dokumentárnímu filmu v celé střední a východní Evropě. 21. roník MFDF Ji.hlava se koná ve dnech 24. – 29. října 2017.

Festival byl založen roku 1997 skupinkou studentů jihlavského gymnázia. V současnosti se každý podzim na tato prestižní a výjimečnou událost sjíždějí do Jihlavy tisíce diváků, umělců, režiséru, producentů, filmových odborníků a novinářů. Bohatý doprovodný program každoročně nabízí sérii koncertů, divadelních představení a autorských čtení.

http://www.dokument-festival.cz/

Ruská Toulavá kamera zachycuje Vysočinu

Štáb významné ruské televize natáčel třetí říjnový týden na Vysočině. Redaktorka, kameraman, fotografka a produkční dorazili už v pondělí, aby tady strávili celý týden a připravili sedm patnáctiminutových epizod jejich pořadu - v překladu - Toulky světem, tentokrát zaměřeného na Santiniho tvorbu a barokní architekturu.
Scénář ale rozhodně neopomíjí ani tradiční kuchyni Vysočiny, redaktorka už si například vyzkoušela, jak se vaří pravý svratecký guláš.

Filmaři na Vysočině navštívili Zelenou horu, zámek Žďár, barokní kostely v Obyčtově a Bobrové, kostel v Polné, kapli sv. Jana Nepomuckého v Plandrech, ale také centrum i zámek v Telči, kláštery v Nové Říši a v Želivě. A ruští novináři zavítali i na zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou.  Kromě toho se uskutečnilo se také interview s majitelem zámku Žďár nad Sázavou Constantinem Kinským.  Organizaci zajišťovala organizace Vysočina Tourism ve spolupráci s agenturou CzechTourism.

Ruska televize_na_Vysocina_1

Vysočina Film Office uspořádala setkání s filmovými profesionály v rámci MFDF Jihlava

Prohlídka Jihlavského podzemí a Jihlavského radničního právovárečného pivovaru byla jedním z bodů doprovodného programu účastníků Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava s tzv. industry akreditací. Ve čtvrtek 26. října ji uspořádala Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission pro filmové odborníky, kteří tento týden díky festivalu trávili v Jihlavě.
Dvacet zástupců z řad filmových režisérů, producentů i dalších profesionálů z oboru z České republiky a především z evropských zemí, jako je Francie, Rakousko, Dánsko nebo Litva bylo nadšených z podzemí, o kterém neměli tušení a kde se téměř před dvaceti lety natáčel film XXX s Vinem Dieslem.
Cílem bylo představit činnost Vysočina Film Office a její možnosti a poukázat na zajímavá místa v Jihlavě. Filmaři byli z prohlídky nadšení a ocenili také příležitost setkat se s kolegy z oboru, navázali kontakty a vyměnili si zkušenosti. Účastníci se zajímali také o možnostech natáčení v ČR a na Vysočině.

 radnicni pivovar

V Telči se opět točilo

08 Telč_Artsfilm23. května 1618 zástupci české evangelické šlechty napadli a z hradních oken vyhodili dva nejvýraznější představitele králova úřadu. Vypuklo stavovské povstání. Příběh jednoho z nejdůležitějších okamžiků naší historie natáčela v Telči Česká televize. Scénář nového hraného dokumentu „Defenestrace“ připravil Pavel Kosatík s režie se ujal Zdeněk Jiráský

Jedná se už o několikátý snímek, který letos v Telči vznikal. Začátkem léta se v objektu Panského dvora v Telči natáčela letní komedie s hvězdným obsazením Bajkeři. Na jaře se na Telčském zámku natáčel hraný dokumentární film Luther.

Pomáháme filmařům

Hlavním úkolem Vysočina Film Office je zpracovávání poptávky a dotazů ze strany filmových tvůrců a propagace Vysočiny jako film friendly. Jsme prostředníkem mezi filmaři a regionálními partnery a svojí činností cílíme na zlepšení podmínek pro natáčení na Vysočině. Pro filmaře jsme spolehlivým kontaktním místem a vstupní branou na Vysočinu.
Více
Vysočina - ráj filmařů!
Nahoru