Aktuálně

Napsali o nás...

newsletterV jarním čísle Film friendly newsletteru se dočtete také o naší filmové kanceláři.

Tento rok se promění náš region na Vysočinu filmovou.

Těšit se můžete na mnoho aktivit spojených s filmovou tématikou. Zavedeme Vás na místa, kde se proháněly filmařské štáby a natáčely slavné filmy.

Tak neváhejte a navštivte naše webové stránky www.vysocina.eu, kde se dozvíte víc.

 

Přejeme krásné první jarní dny! filmfriendly

 

 

Klapka, filmová Vysočina poprvé

keškyVysočina se v letošním roce ponese ve filmovém duchu.

Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích nebo pohádky Čertí brko a Anděl Páně, aj. S tímto tématem je spojena i turistická hra KLAPKA, filmová Vysočina poprvé. Filmový cestovatelský pas bude k dispozici od 1. dubna 2019 ve všech TIC Kraje Vysočina a na pokladnách uvedených herních.

Rádi cestujete a navštěvujete zajímavá místa, kde si pořizujete fotografie? Pro rok 2019 je pro nadšence připravena nová aplikace, se kterou si pořídíte originální filmový suvenýr z cest po Vysočině. Stačí si stáhnout aplikaci, která je dostupná a potom v jednoduchých třech krocích si pořídit unikátní památku z cest. Vyfoťte se, upravte fotografii a uložte spolu s filmovým rámečkem do své galerie. Rámeček můžete také připojit i k dříve pořízeným fotografiím.

Fotografie sdílejte na Instagramu a Facebooku. Nezapomeňte připojit hashtag #vysocinafilmova. Fotografie, která získá nejvíce liků, bude na konci turistické sezóny odměněna.

Díky spolupráci Vysočina Film Office, Vysočina Tourism a Kraje Vysočina vzniknou zajímavé akce během tohoto roku.

Sledujte aktuální informace na webových stránkách www.vysocina.eu

Vysočina Filmová 2019

thumb 2019-1-17-40763Rok 2019 je v našem kraji rokem Filmové Vysočiny. Zahájení proběhlo první den Mezinárodního veletrhu REGIONTOUR v Brně. Téma slavnostně odstartovali s klapkou v ruce hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a náměstkyně hejtmana pro oblast cestovního ruchu Jana Fischerová.

Turistickou sezónu zahájíme rodinnou hrou po filmařských lokací, která se jmenuje KLAPKA, filmová Vysočina poprvé. Potkáme se také na mnoha akcích v Kraji Vysočina, jež budou úzce spjaté s filmem.

Jsme rádi, že se i filmová kancelář Vysočiny může zapojit do aktivit v tomto roce a podpořit tak oblíbený filmařský region.

Chcete se dozvědět víc o tom, co pro Vás Kraj Vysočina tento rok plánuje?

Více info najdete na vysočina filmová

thumb vysocina filmova

 

 

 

Vysočina Filmová 2019

thumb vysocina filmovaRok 2019 je v našem kraji rokem Filmové Vysočiny. Zahájení proběhlo první den Mezinárodního veletrhu REGIONTOUR v Brně, téma zahájil slavnostně s klapkou v ruce hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a náměstkyně hejtmana pro oblast cestovního ruchu Jana Fischerová.

Jsme rádi, že se i filmová kancelář může zapojit do veškerých aktivit a podpořit tak oblíbený filmařský region.

Můžete se těšit na turistickou filmovou hru Kamera, klapka...a jedem!

Plánované akce s filmařskou tématikou a další.

Veškeré aktivity spojené s tímto tématem jsou průběžně doplňovány na webových stránkách www.vysocina.eu

thumb 2019-1-17-40763

 

Vysočina - kraj pohádek

IMG 4411Kraj Vysočina se těší filmařské oblibě. Na konci ledna se uskutečnila filmařská obhlídka zajímavé lokace na Vysočině. Účastnili se jí nejen členové filmového štábu - režisér Petr Kubík, producent Viktor Krištof, kameraman Martin Šácha, ale i starosta obce Zdeněk Rafaj. Rádi bychom Vám místo, kde se bude v průběhu tohoto roku pohádková komedie natáčet, představili, ale budeme Vás ještě chvíli napínat.

Sledujte naše webové stránky, kde Vám prozradíme bližší informace o filmařském dění na Vysočině.

 

Premiéra pohádky Čertí brko

čertí brkoPremiéra pohádky Čertí brko se blíží. Již za několik dní spatří světlo filmového světa, v kinech ji můžete spatřit už tento čtvrtek 29. listopadu. Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle, kde jsou přestupky, nepravosti a hříchy zapisovány spravedlivě a neomylně kouzelným Čertím brkem.

Číst více...

Filmaři poznávali Vysočinu

filmari-poznavali-vysocinuZajímavé lokace Vysočiny měli v hledáčku v polovině října filmoví profesionálové – lokační manažeři, fotografové, producenti a další. Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission pořádala dvoudenní location tour s cílem představit Vysočinu jako filmovou destinaci, ukázat její krásy a připomenout činnost Vysočina Film Office.

Číst více...

START FILM zahájí Ondřej Havelka. V Bystřici uvede svého Hastrmana

Třetí ročník festivalu studentské tvorby START FILM se blíží, a tak je nejvyšší čas naplánovat si výlet do Bystřice nad Pernštejnem na některé z festivalových projekcí, na něž organizátoři akce zvou také širokou veřejnost. A že je z čeho vybírat! Na své si přijdou jak milovníci oddechového letního kina, tak i zarytí příznivci filmového umění. A jaké jsou ty nejžhavější programové tipy?

Číst více...

Štáb seriálu Cyklotoulky natáčel na Vysočině

Vysočina bude mít vlastní díl populárního cykloseriálu Cyklotoulky. Už v září ho budete moci vidět na ČT SPORT a získat tak tipy, kam se na kole po Vysočině vydat. Štáb seriálu a sympatičtí průvodci Eva Brodnianská a Stanislav Bartůšek natáčeli v našem kraji tento týden. Samozřejmě s sebou přivezli kola, aby se mohli připojit k průvodci Tomáši Čihákovi, řediteli Vysočina Tourism.

Číst více...

Lokace: Historická budova říše Fábula v Kamenici nad Lipou

Pohádková říše Fábula funguje v Kamenici nad Lipou od roku 2011. Budova, ve které má dnes zábavní centrum své sídlo, sloužila dříve k několika různým účelům. Od roku 1925 tady sídlil Okresní soud s vězeňským dvorem, budovy cel jsou dodnes zachovány v prostorách restaurace. Na původních dveřích zůstaly otvory pro kontrolu vězně i držák na podávání jídla. Ve zdi nad každou celou je světlík, který přinášel vězňům alespoň minimum světla. Ti mohli opustit celu do vycházkového dvora, do prostoru dnešní restaurace u Bambitky.

Číst více...

Před 45 lety se v Humpolci točilo Údolí krásných žab. Připomenou ho Plavci

Skupina Plavci se po 45 letech vrací na místo, kde tvořila koncertní scény do filmu Údolí krásných žab. Zahráli si v roce 1973 v příběhu o zamilované dospívající dívce. Záběry vznikaly na koupališti v Humpolci, tam si také výročí připomenou. Film byl v době vzniku jedním z nejnavštěvovanějších. Celý článek si můžete přečíst tady.

 

plavci

Mezinárodní festival dokumentárních filmů odstartoval!

festival-PAV10 2Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je největším festivalem věnovaným autorskému dokumentárnímu filmu v celé střední a východní Evropě. 21. roník MFDF Ji.hlava se koná ve dnech 24. – 29. října 2017.

Festival byl založen roku 1997 skupinkou studentů jihlavského gymnázia. V současnosti se každý podzim na tato prestižní a výjimečnou událost sjíždějí do Jihlavy tisíce diváků, umělců, režiséru, producentů, filmových odborníků a novinářů. Bohatý doprovodný program každoročně nabízí sérii koncertů, divadelních představení a autorských čtení.

http://www.dokument-festival.cz/

Pomáháme filmařům

Hlavním úkolem Vysočina Film Office je zpracovávání poptávky a dotazů ze strany filmových tvůrců a propagace Vysočiny jako film friendly. Jsme prostředníkem mezi filmaři a regionálními partnery a svojí činností cílíme na zlepšení podmínek pro natáčení na Vysočině. Pro filmaře jsme spolehlivým kontaktním místem a vstupní branou na Vysočinu.
Více
Vysočina - ráj filmařů!
Nahoru