Aktuálně

Lokace: Historická budova říše Fábula v Kamenici nad Lipou

Pohádková říše Fábula funguje v Kamenici nad Lipou od roku 2011. Budova, ve které má dnes zábavní centrum své sídlo, sloužila dříve k několika různým účelům. Od roku 1925 tady sídlil Okresní soud s vězeňským dvorem, budovy cel jsou dodnes zachovány v prostorách restaurace. Na původních dveřích zůstaly otvory pro kontrolu vězně i držák na podávání jídla. Ve zdi nad každou celou je světlík, který přinášel vězňům alespoň minimum světla. Ti mohli opustit celu do vycházkového dvora, do prostoru dnešní restaurace u Bambitky.

Po zrušení Okresů se z budovy stala sklárna.


Nyní zde manželé Kružíkovi provozují zábavní centrum pro celou rodinu. „Budovu využíváme k podnikání od začátku, takže vítáme jakoukoli formu komerčního využití, včetně pronájmu objektu filmařům. Hlavní sezonu máme od května do září, mimo tyto měsíce je budova zcela volná a je možná využívat bez omezení, " uvádí majitel objektu Rostislav Kružík.

Objekt zahrnuje patnáct místností vybavených kulisy v tématech jako je alchymistická laboratoř, podhradí s padacím mostem, obrazárna, zahrada, stará půda, skříňový labyrint, hornická štola, mučírna, mlýnice, doupě ježibaby či peklo.
Celková rozloha sklepení s třímetrovými stropy je 700 metrů čtverečních. Středověká krčma a původní vězeňské cely se rozkládají na ploše 220 metrů čtverečních a kamenně dlážděné nádvoří se studnou a šibenicí zabírá 200 metrů čtverečních. K objektu navíc náleží pozemek s přírodním stromovým bludištěm o rozloze 700 metrů čtverečních a velkou vstupní dřevěnou čtyřmetrovou věží.


Objekt leží 35 km od sjezdu z dálnice na půl celty mezi Pelhřimovem a Jindřichovým Hradcem, tedy na pomezí Vysočiny a Jižních Čech. Filmařsky zajímavé je i okolí Fábuly. Nachází se tady zámek a zámecká zahrada Kamenice nad Lipou, židovský hřbitov a památky ve stylu gotiky. Do Kamenice nad Lipou vede také úzkokolejka, po které jezdí historické i parní lokomotivy.


Další informace o tomto objektu naleznete na webových stánkách pohadkova-rise.cz, případně je získáte přímo od majitelů objektu, manželů Kružíkových: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ., tel.: +420 606 292 856.

 foto_Josef_Böhm_SKRIATOK_16

Mezinárodní festival dokumentárních filmů odstartoval!

festival-PAV10 2Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je největším festivalem věnovaným autorskému dokumentárnímu filmu v celé střední a východní Evropě. 21. roník MFDF Ji.hlava se koná ve dnech 24. – 29. října 2017.

Festival byl založen roku 1997 skupinkou studentů jihlavského gymnázia. V současnosti se každý podzim na tato prestižní a výjimečnou událost sjíždějí do Jihlavy tisíce diváků, umělců, režiséru, producentů, filmových odborníků a novinářů. Bohatý doprovodný program každoročně nabízí sérii koncertů, divadelních představení a autorských čtení.

http://www.dokument-festival.cz/

Ruská Toulavá kamera zachycuje Vysočinu

Štáb významné ruské televize natáčel třetí říjnový týden na Vysočině. Redaktorka, kameraman, fotografka a produkční dorazili už v pondělí, aby tady strávili celý týden a připravili sedm patnáctiminutových epizod jejich pořadu - v překladu - Toulky světem, tentokrát zaměřeného na Santiniho tvorbu a barokní architekturu.
Scénář ale rozhodně neopomíjí ani tradiční kuchyni Vysočiny, redaktorka už si například vyzkoušela, jak se vaří pravý svratecký guláš.

Filmaři na Vysočině navštívili Zelenou horu, zámek Žďár, barokní kostely v Obyčtově a Bobrové, kostel v Polné, kapli sv. Jana Nepomuckého v Plandrech, ale také centrum i zámek v Telči, kláštery v Nové Říši a v Želivě. A ruští novináři zavítali i na zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou.  Kromě toho se uskutečnilo se také interview s majitelem zámku Žďár nad Sázavou Constantinem Kinským.  Organizaci zajišťovala organizace Vysočina Tourism ve spolupráci s agenturou CzechTourism.

Ruska televize_na_Vysocina_1

Vysočina Film Office uspořádala setkání s filmovými profesionály v rámci MFDF Jihlava

Prohlídka Jihlavského podzemí a Jihlavského radničního právovárečného pivovaru byla jedním z bodů doprovodného programu účastníků Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava s tzv. industry akreditací. Ve čtvrtek 26. října ji uspořádala Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission pro filmové odborníky, kteří tento týden díky festivalu trávili v Jihlavě.
Dvacet zástupců z řad filmových režisérů, producentů i dalších profesionálů z oboru z České republiky a především z evropských zemí, jako je Francie, Rakousko, Dánsko nebo Litva bylo nadšených z podzemí, o kterém neměli tušení a kde se téměř před dvaceti lety natáčel film XXX s Vinem Dieslem.
Cílem bylo představit činnost Vysočina Film Office a její možnosti a poukázat na zajímavá místa v Jihlavě. Filmaři byli z prohlídky nadšení a ocenili také příležitost setkat se s kolegy z oboru, navázali kontakty a vyměnili si zkušenosti. Účastníci se zajímali také o možnostech natáčení v ČR a na Vysočině.

 radnicni pivovar

V Telči se opět točilo

08 Telč_Artsfilm23. května 1618 zástupci české evangelické šlechty napadli a z hradních oken vyhodili dva nejvýraznější představitele králova úřadu. Vypuklo stavovské povstání. Příběh jednoho z nejdůležitějších okamžiků naší historie natáčela v Telči Česká televize. Scénář nového hraného dokumentu „Defenestrace“ připravil Pavel Kosatík s režie se ujal Zdeněk Jiráský

Jedná se už o několikátý snímek, který letos v Telči vznikal. Začátkem léta se v objektu Panského dvora v Telči natáčela letní komedie s hvězdným obsazením Bajkeři. Na jaře se na Telčském zámku natáčel hraný dokumentární film Luther.

Pomáháme filmařům

Hlavním úkolem Vysočina Film Office je zpracovávání poptávky a dotazů ze strany filmových tvůrců a propagace Vysočiny jako film friendly. Jsme prostředníkem mezi filmaři a regionálními partnery a svojí činností cílíme na zlepšení podmínek pro natáčení na Vysočině. Pro filmaře jsme spolehlivým kontaktním místem a vstupní branou na Vysočinu.
Více
Vysočina - ráj filmařů!
Nahoru