Location tour 2019

location tourVysočina zve filmaře k natáčení

Hrady, zámky, závodiště, lomy, sklárnu a další zajímavá místa Vysočiny navštívila v listopadu desítka filmařů s cílem objevit zde nový, neokoukaný filmařský potenciál.


Již druhou location tour, tedy prohlídku vybraných míst na Vysočině, připravila pro filmaře, filmové skauty nebo lokační manažery filmová kancelář Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission.

Během dvou dnů účastníci projeli a poznali jedenáct míst – humpolecké závodiště Zlatá podkova, hrad Kámen, pivovar v Kamenici nad Lipou, Resort Svatá Kateřina, zámky v Úsobí, Světlé nad Sázavou a Žirovnici, hrádek Heulos, kostelík v Humpolci, zatopené lipnické lomy a sklárnu v Tasicích. Cílem kanceláře je, aby se filmaři na Vysočinu znovu vrátili, a to rovnou s kamerou a celým štábem.

„Filmaři byli vesměs překvapeni. Tolik atraktivních lokalit na Vysočině nečekali. Většinou totiž znají jenom Telč a Třebíč. Další krásná místa našeho kraje jim až dosud byla neznámá," říká Michaela Králová z Vysočina Film Office.

Filmová kancelář proto plánuje každý rok novou location tour, aby filmařům předložila co nejpestřejší nabídku přírodních krás, historických památek a dalších neotřelých lokalit Vysočiny. Současně je připravena zprostředkovat jim kontakty a poskytnout další praktické informace.

Pomáháme filmařům

Hlavním úkolem Vysočina Film Office je zpracovávání poptávky a dotazů ze strany filmových tvůrců a propagace Vysočiny jako film friendly. Jsme prostředníkem mezi filmaři a regionálními partnery a svojí činností cílíme na zlepšení podmínek pro natáčení na Vysočině. Pro filmaře jsme spolehlivým kontaktním místem a vstupní branou na Vysočinu.
Více

Databáze dodavatelů

V databázi dodavatelů naleznete odkazy na firmy a řemeslníky, kteří se zabývají službami pro filmový průmysl v našem regionu.

Vysočina - ráj filmařů!
Nahoru