Proč chtít na Vysočině filmaře?

Vysočina je přitažlivým cílem pro filmaře z celého světa. S natáčením filmů v našem kraji ovšem přichází i určitá omezení, která mohou místním obyvatelům způsobit nepohodlí. Pokud ovšem odhlédneme od dočasných restrikcí, zjistíme, že natáčení filmů je především dlouhodobou investicí do rozvoje našeho regionu.

Jednou z hlavních výhod natáčení na Vysočině je rozvoj turismu. Když se místa z našeho kraje objeví ve filmech, stávají se turistickou atrakcí pro fanoušky filmu, kteří chtějí navštívit místa, která viděli na plátnech kin. Tím se otevírá nový zdroj příjmů pro místní podnikatele, kteří provozují hotely, restaurace, obchody s upomínkovými předměty atp.

Výhodou pro obyvatele mohou být i předpremiéry v místě natáčení. Předpremiér se často účastní tvůrci filmu a jsou jistým poděkováním kraji i místním obyvatelům, kteří mají možnost shlédnout snímek jako jedni z prvních diváků. Tím se náš kraj stává centrem filmového dění a zvyšuje se jeho kulturní prestiž.

Neméně důležitým aspektem jsou také finanční výhody pro náš region. Filmaři při natáčení na Vysočině investují do pronájmu nemovitostí, stravování, techniky a dalších služeb. Tyto investice podporují místní ekonomiku a přispívají k jejímu růstu.