Samota Křemen

INFORMACE: Samota Křemen sestává ze dvou bývalých zemědělských usedlostí obklopených starými sady, lesem, loukami a polem, oddělených vlnící se polní cestou. Samota je dobře přístupná ze silnice 3. třídy propojující Havlíčkův Brod a Lipnici nad Sázavou a nachází se 20 minut jízdy automobilem z dálnice D1 (Exit 90 - Humpolec) a 2 km od středověkého hradu Lipnice nad Sázavou. Pro návštěvníky Samoty Křemen je k dispozici velké travnaté parkoviště.
Obě usedlosti sestávají vždy z bývalé obytné části a navazujícího prostoru bývalých chlévů a samostatně stojící stodoly. Usedlosti byly postupně budovány bývalými majiteli v 19. století a na přelomu 19. a 20. století. Na uzavřený dvůr horní usedlosti navazuje smíšený les se smrky, modříny, borovicemi, buky a dalšími druhy stromů. Jižní stranu dolní usedlosti obklopuje rozsáhlá louka se 3 jezírky, které jsou propojeny potůčkem.
V současné době je Samota Křemen využívána pro rekreační ubytování a pro pořádání svatebních obřadů a oslav v romantickém přírodním prostředí. Pro tyto účely byly vnitřní prostory obou usedlostí částečně upraveny ve snaze co nejvíce zachovat historický charakter obou stavení a stodol. Oblíbeným místem pro svatební obřad je louka s jezírky nebo hájek z olší na okraji lesa, dostatek místa a pohodlí pro svatební hostinu i zábavu poskytuje stodola u horního stavení a svatební zábava ve většině případů probíhá přímo na uzavřeném dvoře horního stavení pod noční oblohou.
Samota Křemen je jedinečné místo uprostřed přírody Vysočiny – přijeďte pobýt!

Zkušenosti s natáčením: Dáma a král, videoklip Marka Ztraceného k písni Originál, Prázdniny s Broučkem (2024)

 

Máte zájem natáčet na Vysočině?

Vyplňte své jméno.
Vyplňte svůj e-mail.
Vyplňte telefon ve správném formátu
Napište svůj dotaz či zprávu.
Musíte úspěšně absolvovat antispamovou kontrolu.

* takto označená pole jsou povinná