Vysočina Film Office znovu otevřela své dveře pro filmaře!

Vysočina Film Office je regionální filmová kancelář Kraje Vysočina začleněná v krajské destinační společnosti Vysočina Tourism, p.o. a od listopadu 2023 znovu otevřela své dveře pro filmaře!

Před znovuotevřením bylo nutné absolvovat školení od Czech Film Commission. Tato organizace působí na národní úrovni a podporuje filmovou a další audiovizuální produkci v České republice. Cílem školení bylo seznámit se systémem fungování filmových kanceláří a předání doporučení k úspěšnému provozu filmové kanceláře. 

Vysočina Film Office je jednou z 12 regionálních filmových kanceláří v České republice. Hlavním úkolem filmové kanceláře je zpracovávání poptávky a dotazů ze strany filmových tvůrců a propagace lokalit. Vysočina Film Office bude doporučovat filmařům najít vhodné lokace pro natáčení na Vysočině, zprostředkovávat kontakty na místní dodavatele a partnery, poskytovat informace o potřebných povoleních a legislativě a řešit další praktické záležitosti.

Vysočina Film Office se těší na nové spolupráce a věří, že Vysočinu budeme vídat na televizních obrazovkách a v kinech stále častěji!

pexels-erik-uruci-19224454

 Autor: Erik Uruci